अनेरास्ववियूूकाेे विद्यार्थी जागरण अभियान बंगलाचुलीमा

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा, प्रचण्ड–नेपाल पक्ष) निकट अनेरास्ववियूले विद्यार्थी जागरण अभियानलाई बंगलाचुली पुर्याएको छ ।

सोही क्रममा बंगलाचुली ५ मा रहेको सुधा मा वि झेल्नेटामा भेला सम्पन्न भएको छ । भेलाले विशाल रोका मगरको अध्यक्षतामा २५ सदस्यीय कार्यसमिति चयन गरिएको छ । जसको उपाध्यक्षहरुमा प्रबिण महरा र सुनिता डांगी , सचिबमा हिरालाल डांगी ,सह सहसचिबहरुमा लिलेश पुन र बिमला सारु मगर , कोषाध्यक्षमा बिमला दर्लामी , संगठन बिभाग प्रमुखमा मुमान सिंह बुढा , खेलकुद बिभाग प्रमुखमा खेमराज ओली र छात्रा बिभाग प्रमुखमा पुजा रावत रहनु भएको छ ।

यसै गरि महेन्द्र मा वि श्रीवारीमा पनि भेला सम्पन्न भएको छ भेलाले खिम बहादुर नेपालीको अध्यक्षतामा २५ सदस्यीय कार्यसमिति चयन गरिएको छ ।जसको उपाध्यक्षहरुमा मदन जिसि र तुल्सी डांगी, सचिबमा रिजन रावत , सह सचिबहरुमा किरण केसी र बिमल ओली , कोषाध्यक्षमा इन्द्र गिरी, संगठन बिभाग प्रमुखमा छबिलाल गिरी, खेलकुद बिभाग प्रमुखमा जीवन डांगी र छात्रा बिभाग प्रमुखमा सृजना ओली रहनु भएको छ ।

यसैगरी महेन्द्र मा वि स्युजामा पदम पुनको अध्यक्षतामा २५ सदस्यीय कार्यसमिति चयन गरिएको छ । जसको उपाध्यक्षहरुमा शान्ती बिक , हुम बहादुर पुन र पुर्ण बिक , सचिबमा अनुशा कार्की , सह सचिबहरुमा अश्मिता भण्डारी , निराजन बिक र सुमित्रा केसि , कोषाध्यक्षमा सुसान सुनार , खेलकुद बिभाग प्रमुखमा चिराग पुन , संगठन बिभाग प्रमुखमा दामोदर नेपाली र छात्रा बिभाग प्रमुखमा बबिता कंवर रहनु भएको छ ।

अनेरास्ववियूका कार्यालय सदस्य तथा क्षेत्र न २ का क्षेत्रीय इन्चार्ज गिरबहादुर महराको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रममा अनेरास्ववियूका सचिवालय सदस्य गोबिन्द मल्ल , सुशील परियार , डिभाइड शर्मा , अनेरास्ववियूका जिल्ला कमिटी सदस्य मनिष पान्डे , झकेन्द्र परियार अनेरास्ववियू महेन्द्र बहुमुखी क्याम्पसका नेताहरु दामोदर भन्डारी र आकाश बिश्वकर्माले सम्बोधन गर्नुभएको थियो ।

कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि महराले विद्यार्थीहरु राजनीतिकरुपमा पनि सचेत हुनुपर्ने बताउनुभयो । जनतामा पर्याप्त राजनीतिक चेतना नहुँदाको फाइदा उठाएर प्रतिक्रियावादी तत्वहरुले उपयोग गर्ने गरेको बताउँदै उहाँले विद्यार्थीहरुले सामाजिक तथा राजनीतिक जागरणको नेतृत्व गर्नुपर्ने बताउनुभयो । विद्यार्थीहरुले आफ्नो नियमित पठनपाठनसँगै सामाजिक र रानीतिक क्षेत्रको अगुवाइ गर्ने गरी विकास गर्नुपर्ने धारणा राख्दै उहाँले अहिले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले गरेको संवैधानिक कूको बारेमा जनताको बीचमा बुझाउनुपर्ने र त्यसको अगुवाई विद्यार्थीले गर्नुपर्ने पनि बताउनुभयो ।

भर्खरै प्रकाशित

भुमिगत राजनीति छाडेका विप्लवले गुरु महरालाई भेटे

चेतना अनलाइन काठमाण्डाै । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव विप्लवले नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का स्थायी समिति सदस्य एवम् पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महरालाई उहाँकै निवास पुगेर भेट…

दाङमा रातमा पनि व्यापार व्यवसाय सञ्चालन गर्नुुपर्छ

  लिला डिसी सञ्चालक न्यू टि थ्री प्यालेस, घोराही १५ दाङ न्यू टि थ्री प्यालेसका सञ्चालक लिला डिसी दाङमा पनि रातको समयमा व्यापार व्यवसाय सञ्चालन…

राज्यले औषधी व्यवसायीलाई हेर्ने दृष्टिकोण परिवर्तन हुन आवश्यक छ

नेपाल औषधी व्यवसायी संघ लुम्बिनी प्रदेशको प्रथम अधिवेशनबाट लुकराज न्यौपाने महासचिव पदमा निर्वाचित हुनुुभएको छ । मुुलुुकको स्वास्थ्य क्षेत्रको सुुधारका लागि राज्यले स्पष्ट नीति तय…

प्रेमबिना संसार चल्दैन

प्रेमबिना संसार चल्दैन । प्रेमले जीवन जिउन सजिलो बनाउँछ । प्रेम प्रकट गर्नु नराम्रो होइन तर आफ्नो संस्कृतिलाई बिर्सेर अरुको संस्कुतिलाई गलत तरिकाले अगांल्नु चाँहि…

दाङलाई स्वास्थ्य क्षेत्रको हब बनाउन सकिन्छ

शालिकराम आचार्य अध्यक्ष नेपाल औषधी थोक व्यवसायी संघ लुम्बिनी प्रदेश नेपाल औषधी थोक व्यवसायी संघ लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष शालिकराम आचार्य दाङलाई स्वास्थ्य उपचारको हब बनाउन…