अनेरास्ववियूूकाेे विद्यार्थी जागरण अभियान बंगलाचुलीमा

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा, प्रचण्ड–नेपाल पक्ष) निकट अनेरास्ववियूले विद्यार्थी जागरण अभियानलाई बंगलाचुली पुर्याएको छ ।

सोही क्रममा बंगलाचुली ५ मा रहेको सुधा मा वि झेल्नेटामा भेला सम्पन्न भएको छ । भेलाले विशाल रोका मगरको अध्यक्षतामा २५ सदस्यीय कार्यसमिति चयन गरिएको छ । जसको उपाध्यक्षहरुमा प्रबिण महरा र सुनिता डांगी , सचिबमा हिरालाल डांगी ,सह सहसचिबहरुमा लिलेश पुन र बिमला सारु मगर , कोषाध्यक्षमा बिमला दर्लामी , संगठन बिभाग प्रमुखमा मुमान सिंह बुढा , खेलकुद बिभाग प्रमुखमा खेमराज ओली र छात्रा बिभाग प्रमुखमा पुजा रावत रहनु भएको छ ।

यसै गरि महेन्द्र मा वि श्रीवारीमा पनि भेला सम्पन्न भएको छ भेलाले खिम बहादुर नेपालीको अध्यक्षतामा २५ सदस्यीय कार्यसमिति चयन गरिएको छ ।जसको उपाध्यक्षहरुमा मदन जिसि र तुल्सी डांगी, सचिबमा रिजन रावत , सह सचिबहरुमा किरण केसी र बिमल ओली , कोषाध्यक्षमा इन्द्र गिरी, संगठन बिभाग प्रमुखमा छबिलाल गिरी, खेलकुद बिभाग प्रमुखमा जीवन डांगी र छात्रा बिभाग प्रमुखमा सृजना ओली रहनु भएको छ ।

यसैगरी महेन्द्र मा वि स्युजामा पदम पुनको अध्यक्षतामा २५ सदस्यीय कार्यसमिति चयन गरिएको छ । जसको उपाध्यक्षहरुमा शान्ती बिक , हुम बहादुर पुन र पुर्ण बिक , सचिबमा अनुशा कार्की , सह सचिबहरुमा अश्मिता भण्डारी , निराजन बिक र सुमित्रा केसि , कोषाध्यक्षमा सुसान सुनार , खेलकुद बिभाग प्रमुखमा चिराग पुन , संगठन बिभाग प्रमुखमा दामोदर नेपाली र छात्रा बिभाग प्रमुखमा बबिता कंवर रहनु भएको छ ।

अनेरास्ववियूका कार्यालय सदस्य तथा क्षेत्र न २ का क्षेत्रीय इन्चार्ज गिरबहादुर महराको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रममा अनेरास्ववियूका सचिवालय सदस्य गोबिन्द मल्ल , सुशील परियार , डिभाइड शर्मा , अनेरास्ववियूका जिल्ला कमिटी सदस्य मनिष पान्डे , झकेन्द्र परियार अनेरास्ववियू महेन्द्र बहुमुखी क्याम्पसका नेताहरु दामोदर भन्डारी र आकाश बिश्वकर्माले सम्बोधन गर्नुभएको थियो ।

कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि महराले विद्यार्थीहरु राजनीतिकरुपमा पनि सचेत हुनुपर्ने बताउनुभयो । जनतामा पर्याप्त राजनीतिक चेतना नहुँदाको फाइदा उठाएर प्रतिक्रियावादी तत्वहरुले उपयोग गर्ने गरेको बताउँदै उहाँले विद्यार्थीहरुले सामाजिक तथा राजनीतिक जागरणको नेतृत्व गर्नुपर्ने बताउनुभयो । विद्यार्थीहरुले आफ्नो नियमित पठनपाठनसँगै सामाजिक र रानीतिक क्षेत्रको अगुवाइ गर्ने गरी विकास गर्नुपर्ने धारणा राख्दै उहाँले अहिले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले गरेको संवैधानिक कूको बारेमा जनताको बीचमा बुझाउनुपर्ने र त्यसको अगुवाई विद्यार्थीले गर्नुपर्ने पनि बताउनुभयो ।

भर्खरै प्रकाशित

अस्पताल नै बन्दैछन् कोरोनाको जोखिम, दाङमा २५ जना स्वास्थ्यकर्मी संक्रमित

पाण्डव शर्मा घोराही, २३ बैशाख । दाङमा पछिल्लो समय धमाधम डाक्टरहरु नै कोरोना संक्रमित हुन थालेका छन् । डाक्टर तथा अन्य स्वास्थ्यकर्मीहरु कोरोना संक्रमित हुन…

दाङमा ‘गिफ्ट कल्चर’ बढ्दै

चेतना अनलाइन घोराही, ३० चैत । दाङमा पछिल्लो समय गिफ्ट कल्चर बढ्न थालेको छ । केही वर्ष पहिलेसम्म विशेष गरेर किशोरकिशोरीहरुमा गिफ्ट दिने प्रचलन भए…

पारुको अंगालो !

पाण्डव शर्मा छोराको स्कुल बस आउन निकै ढिलो भएको थियो । अफिसबाट मलाई तारन्तार फोन आइरहेको थियो । अरु दिन पौने १० बजे नै आइपुग्ने…

आज क्षयरोग दिवस, के हो क्षयरोग ?

डिल्लीराज आचार्य हरेक बर्षको मार्च २४ अन्तराष्ट्रिय क्षयरोग दिवस मनाइन्छ । अर्थात् ” mycobacterium tuberculosis” क्षयरोग बनाउने किटाणु पत्ता लागेको दिन हरेक बर्षको मार्च २४…

भुमिगत राजनीति छाडेका विप्लवले गुरु महरालाई भेटे

चेतना अनलाइन काठमाण्डाै । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव विप्लवले नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का स्थायी समिति सदस्य एवम् पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महरालाई उहाँकै निवास पुगेर भेट…