शहीद कृष्णसेन इच्छुक र बैदेशिक रोजगार बोर्ड बीच तालिम संचालन गर्न सम्झौता

चेतना अनलाइन

दाङको घोराही स्थित शहीद कृष्णसेन इच्छुक बहुप्राविधिक शिक्षालय र नेपाल सरकार बैदेशिक रोजगार बोर्ड बीच विभिन्न सीपमुलक तालिम संचालन गर्न सम्झौता भएको छ ।

रोजगारीको शिलशिलामा विभिन्न सीप सहित विदेश जान चाहने र विदेशबाट फर्केर आएर बिभिन्न सीप सिकेर स्वरोजगार बन्न चाहने नागरिक हरुलाई दक्ष प्राबिधिक सिप सिकाउने उद्देश्यले शिक्षालय र रोजगार बोर्ड संग विभिन्न विधामा सम्झौता भएको हो ।

शिक्षालय र रोजगार बोर्ड संग सम्झौता भए संगै अब दाङको घोराही स्थित शहीद कृष्णसेन इच्छुक बहुप्राविधिक शिक्षालयमा सुरक्षा गार्डमा १०० जना, जुनियर ब्युटिसियनमा १०० जना, किचन सहयोगीमा २० जना, इलेक्ट्रीसियनमा ६० जना, पलम्बरमा ४० जना, हाउस किपिङमा, ४० जना डकर्मीमा ४० जना र सहायक टायल मार्बल फिक्चरमा ४० जना गरि जम्मा ४४० जनालाई तत्काल तालिम संचालन गर्ने गरि सम्झौता गरिएकोछ ।

सम्झौता पत्रमा हस्ताक्षर गर्दै शिक्षालयका प्रमुख अच्युतराज दाहालले नेपालबाट बैदेशिक रोजगारीमा जाने युवाहरुको संख्या अत्याधिक भएको बताउदै विदेश जाने युवाहरु संग कुनैपनि प्राबिधिक सीप नभएका कारण बिदेशमा दुख पाउने गरेकाले दक्ष प्राबिधिक सीप सिकाउन आवश्यक भएको बताउनुभयो ।

बैदेशिक रोजगारीमा जानेहरुका लागि स्थानीय स्तरमा नै दक्ष प्राबिधिक सीप प्रदायक संस्था नभएका बेला दाङमा यस्तो शिक्षा प्रदान गर्नु सबैका लागि खुसीको कुरा हो भन्दै शिक्षालय प्रमुख दाहालले यो सीप शिक्षालयले निशुल्क रुपमा प्रदान गर्ने बताउनुभयो ।

सम्झौतामा नेपाल सरकार बैदेशिक रोजगार बोर्डको तर्फबाट कार्यकारी निर्देशक राजेन्द्रप्रसाद श्रेष्ठ र लेखा अधिकृत बिकी झा र शिक्षालयको तर्फबाट शिक्षालय प्रमुख अच्युतराज दाहाल र लेखा प्रमुख नारायण भण्डारीले हस्ताक्षर गर्नुभएको छ ।

सम्झौता भए लगतै अब दाङको घोराही स्थित शहीद कृष्णसेन इच्छुक बहुप्राविधिक शिक्षालयबाट तालिम प्रदान गर्न फारम खुल्ला गरिने छ ।

भर्खरै प्रकाशित

दाङमा लकडाउन असार ८ गतेसम्म, सरकारी कार्यालय आंशिक खुल्ने

  असार,१/घोराही । दाङमा लकडाउन एक सातालाई थप गरिएको छ । जिल्ला कोरोना नियन्त्रण ब्यबस्थापन समितिको मंगलबार (आज) घोराहीमा बसेको बैठकले लकडाउनलाई केही खुकुलो बनाउँदै…

वातावरण दिवस :  घोराहीको झिगौरामा वृक्षारोपण

चेतना अनलाइन घोराही, २२ जेठ । विश्व वातावरण दिवसका अवसरमा घोराही १४ झिगौरामा वृक्षारोपण गरिएको छ । नयाँ सोच र सृजना, पारिस्थितिकीय प्रणालीको पुनर्स्थापनामा भन्ने…

हेल्पिङ ह्याण्ड जापान र उज्यालो बिहानीको सहकार्यमा अग्नि पीडित रोल्पालीलाई खाद्यान्न…

सन्तोष डाँगी  रोल्पा । हेल्पिङ ह्याण्ड जापान  टिमको आर्थिक सहयोगमा उज्यालो बिहानी फाउण्डेसनले रोल्पा त्रिवेणी गाउँपालिकाका विभिन्न वडामा अग्नि पीडितहरूलाई  खाद्यान्न सहयोग गरेको छ। फाउण्डेसनले शुक्रबार त्रिवेणी…

कागतीका बोटसंग रमाउँदै नेता थापा

केएल बुढाथोकी घोराही, २२ जेठ । घरको उत्तरतिर ३ कठ्ठा जग्गामा कागतीको मनोरम बगैंचा छ । लहरै रोपिएका सर्लक्क बढेर झुम्म परेका बोटहरुमा फूल र…

एसईई र कक्षा १२ को परीक्षा वैकल्पिक विधिबाट गर्न सिफारिस

चेतना अनलाइन काठमाण्डौ , १६ जेठ । राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डले माध्यमिक शिक्षा परीक्षा एसईई र कक्षा १२ को परीक्षा वैकल्पिक विधिबाट गर्न सिफारिस गरेको छ…